Cześć. Nazywam się Kuba Machnikowski.
Jestem freelancerem z Warszawy. Fotografuję ludzi i maszyny w moim ulubionym filmowym klimacie.

Na początku miałem być co prawda inżynierem. Na papierze nawet nim zostałem. Skończyłem Mechatronikę na Politechnice Warszawskiej i... zrozumiałem, że nie mam z tym światem aż tyle wspólnego ile mi się wydawało. Zrozumiałem, że fajniej robić to co się lubi. Wziąłem aparat do ręki i ze swojej życiowej pasji zrobiłem swój zawód.

Co lubię w mojej pracy?
Jest oczywiście aspekt kreatywny, taka oczywista oczywistość, która napędza każdego twórcę do działania i pokazywania całemu światu, co się wykonało własnymi rękami.
Ale lubię też to, że mam wybór. Mam wybór z kim pracować. Bo moje dotychczasowe doświadczenie pokazuje mi, że najważniejsze dla mnie nie jest co tworzę, ale z kim tworzę. I nie zrozum mnie źle, to "co" też jest bardzo istotne.
Ale to dzięki niesamowitym ludziom, z którymi przychodzi mi współpracować, powstają najciekawsze i najładniejsze projekty. To dzięki nim daję z siebie 110% i dzięki nim tak wiele się uczę. To jest dla mnie przepis, by praca była przyjemnością.

Interesują mnie ludzie. Jestem ich ciekaw. Co robią? Dlaczego to robią? Jak osiągnęli to w czym są tak dobrzy? Co jest ich pasją? Reverse engineering drogi jaką przeszedł taki człowiek to moje małe hobby :). Może dlatego lubię biografie, dokumenty, podcasty i wywiady.
Kocham pięknie oświetloną twarz na zdjęciu, uwielbiam gdy obraz jest idealnie dopracowany i spędzam długie godziny nad tym, żeby zrozumieć jak to najlepiej technicznie zrobić. Ale żadne światło nie zastąpi tego blasku, który pojawia się w oczach człowieka, gdy zaczyna mówić o tym co jest dla niego naprawdę ważne, o rzeczach, dla których chodzi po tym świecie. Kiedy udaje mi się wydobyć coś więcej niż tylko dobry technicznie kadr, to są właśnie momenty, w których jestem dumny ze swojej roboty.

Z drugiej strony, maszyny. Z nimi niby nie pogadasz, ale też mam dzięki nim setki wspaniałych wspomnień i związanych z tym emocji. To od nich się wszystko zaczęło. Od dziecka pasjonuję się motoryzacją, a od ponad 15 lat moją największą życiową pasją są rajdy samochodowe. Sport, który mnie pochłonął do tego stopnia, że swoją drugą markę, pod którą tworzę, nazwałem RallyAddict. To chyba dość dobrze obrazuje mój stosunek do rajdów. Dlatego między innymi mam na koncie współpracę z wieloma kierowcami i zespołami rajdowymi. W 2017 i 2018 roku byłem również członkiem ekipy rsmp.tv realizującej oficjalne relacje z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
Niedawno zainteresowałem się także lotnictwem, bo cóż może być lepszego, niż szybowanie nad ziemią? W rajdówce już co prawda leciałem, ale tylko do pewnej wysokości ;). Dlatego znajdziesz tu też trochę pięknych skrzydlatych maszyn.

Wiem co to budowanie marki, zasięgi w sieci i że dobry, angażujący content to nie są tylko ładne dla oka obrazki. A uczę się tego na żywym organiźmie, bo jestem w pełni odpowiedzialny za cały wizerunek medialny i promocję zespołu rajdowego: PK Motorsport Rally Team. Z dumą mogę powiedzieć, że mimo iż zespół stanowią tylko dwie osoby: ja i mój przyjaciel Przemek, jesteśmy prawdopodobnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów wśród kibiców rajdowych w Polsce. Głównie ze względu na nasze nietuzinkowe działania promocyjne, filmy ze startów i podejście z dystansem do naszego rajdowego życia, za które sporo osób nas doceniło i polubiło. Więcej o mojej rajdowej pasji dowiesz się na PK Motorsport Rally Team (facebook / instagram) oraz na RallyAddict (facebook / youtube).

Stwórzmy coś z czego będziemy dumni.

Skontaktuj się:
kontakt@kubamachnikowski.pl
+48 503 830 460